top of page
basak_akkoyunlu.jpg.jpeg

1997 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nden mezun olduktan sonra Ankara ve İstanbul’da, aralarında Çinici Mimarlık, Tabanlıoğlu Mimarlık ve EAA-Emre Arolat Architects’in olduğu farklı mimarlık ofislerinde, birçok ölçekte projede çalıştı ve serbest olarak mimarlık yaptı. 

 

2008-2013 yılları arasında, EAA-Emre Arolat Architects bünyesinde çalışırken  içinde yer aldığı projeler, Dubai City Scape Awards ve WAF gibi dünya çapında organizasyonlarda farklı kategorilerde ödüle layık görüldü.  

2012 yılında Chicago Atheneum tarafından Avrupa’da 40 yaş altındaki 40 tasarımcıya verilen “Europe 40 Under 40” ödülünü aldı. 

2000 yılında Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü ve 2014-2016 yıllarında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Mimarlık Bölümü’nde mimari stüdyo yürütücülüğü yaptı.

2013 yılından beri İzmir Çeşme’de mesleki çalışmalarına devam etmekte.

İzmir, Çeşme YIldızburnu'nda tasarlamış ve inşaa edilmiş olan  BY Evi  projesi 2018 yılında,  Çeşme Ayasaranda'da tasarlamış ve inşaa edilmiş olan Villa Juss projesi 2021 yılında Arkitera Mimarlık Seçkisine seçilmiştir. 

İzmir Alsancak'da tasarlanmış olana İDÇ Alsancak Ofisleri projesi 2023 yılında, İzmir, Çeşme'de tasarlanmış olan The Loft  apartman projesi 2019 yılında World Architecture Organisation tarafından Tasarlanmış Katagorisi'nde ödüle layık görülmüştür.

bottom of page